Як змінилися ціни на нерухомість у Києві та регіонах України

Як змінилися ціни на нерухомість у Києві та регіонах України

 

 

Ціни на нерухомість під час першого локдауну навесні 2020 року впали на 3,25%. Однак впродовж ковідних 1,5 років ринок не просто відновився, а показав значне зростання.

 

 

Попри пандемію нерухомість в Україні подорожчала на 15%, будмайданчики Києва — на 33%. Вторинний фонд подорожчав на 16,4%, будинки від 2011 року — на 16,7%. На 19% піднялася вартість на об’єктах на етапі будівництва. Тільки у Харкові обвалилися ціни на житло, що тільки будується.

Вторинний фонд

Квартири, побудовані до 2011 року, дорожчають повільніше, але завжди стабільно. Навіть у розпал першого локдауну (у травні) ціни виросли в середньому на 1,5% у порівнянні з січнем. Серед міст-мільйонників дешевшими стали лише трикімнатні квартири в Одесі, але й там ціни впали менш аніж на $1000 від загальної суми об’єкта.

Будинки від 2011 року

Новобудови теж активно дорожчають. Цього літа, з 1-го червня по 1 серпня, у Києві ціни зросли на 6,5%, а от в Дніпрі ринок трохи пригальмував — однокімнатні влітку продавали на 5% дешевше, а трикімнатні — на 2%. Подорожчали тільки двокімнатні — але одразу на 7%. Не дуже активно підіймається вартість на житло цього сезону й у туристичному Львові та курортній Одесі — по 2,5% в середньому на кожний тип квартир. Найбільший зростання — у Харкові. Тільки за два останніх місяці квадратні метри подорожчали на 9,3%.

На етапі будівництва

За даними аналітиків, цей сегмент ринку нерухомості постраждав найбільше від локдауну та зниження економічної діяльності: Львів і Харків за 1,5 роки так і не повернулися у докарантинні ціни. А от Київ — навпаки. Після короткотривалого зниження вартості на 3% у травні 2020, ціни у столиці злетіли. Трикімнатну квартиру в будинку на етапі будівництва продають тепер не за $70,5 тис. (як було у січні 2020), а за $100 тисяч за об’єкт — тобто збільшення ціни на 42%. В Дніпрі середня ціна на 3-кімнатні квартири у цьому сегменті перевищила Київ.

Восени традиційно пожвавлюється бізнес-активність, українці частіше купують або інвестують у нерухомість. Враховуючи позитивну динаміку, зростання цін на нерухомість буде продовжуватися в середньому на 2-7% у наступний сезон. На об’єктах, що тільки будуються, цей відсоток може бути ще більшим, адже влітку на майданчиках активно ведуться роботи та у вересні-листопаді є що показати інвесторам.

Джерело: https://news.finance.ua/